Pradžia

Prisijungė ir bibliotekininkai – susibūrė vilties šokiui „Jerusalema“

Atnaujinta: 2021-04-30
Pradžia

Balandžio 23–29 d. vyksta gražia tradicija tapusi Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė. Jau 21-ą kartą rengiama bibliotekų šventė atliepia visuotinius pokyčius ir prisistato su šūkiu: „Nauja realybė – naujos formos“, rašoma Lietuvos bibliotekininkų draugijos pranešime žiniasklaidai.

Kintant realybei, ypatingai pandemijos metu, neišvengiamai kito ir bibliotekininkų darbo pobūdis. Didelė dalis paslaugų persikėlė į virtualią erdvę, o bibliotekų darbuotojams teko greitai ir lanksčiai reaguoti į naujus iššūkius. Nepaisant pokyčių, bibliotekininkai išliko savo bendruomenių šviesuliais. Nenuostabu, kad Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės uždarymo proga šios profesijos atstovai nusprendė pradžiuginti skaitytojus vilties ir šviesos kupinu „Jerusalema“ šokiu.

„Jerusalema“ iššūkis per pastaruosius metus išpopuliarėjo visame pasaulyje ir subūrė bendram šokiui ne vieną profesinę bendruomenę. Užkrečiantis šokis neša žinią, kad net sunkiais laikais rusena džiaugsmas ir viltis. Devyniasdešimtmetį švenčiančios Lietuvos bibliotekininkų draugijos tarybos narė Laura Juchnevič teigia, kad bibliotekininkai yra labai vieningi ir bendruomeniški, tad šokio iššūkį priėmė entuziastingai.

„Bibliotekininkai sukėlė šokio bangą nuo Vilniaus iki Klaipėdos, nepraleisdami mažesnių miestų. Nuoširdžiai ruošėmės, filmavomės, dalinomės akimirkomis ir įspūdžiais. Tai buvo išskirtinė proga po ilgo laiko sudalyvauti bendrame renginyje ir pasidalinti gera nuotaika, kuri, tikimės, užkrės ir šokio žiūrovus,“ – pasakojo L. Juchnevič.

Bibliotekininkai susibūrė vilties šokiui „Jerusalema“
Bibliotekininkai susibūrė vilties šokiui „Jerusalema“ 

Pasak Lietuvos bibliotekininkų draugijos tarybos narės Gretos Kėvelaitienės, šokis bibliotekininkams yra kažkas naujo, tad mintis priimti šį iššūkį puikiai atliepė Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės idėją „Nauja realybė – naujos formos“.

Šokdami bibliotekų darbuotojai norėjo parodyti, kad nepaisant įtampos šalyje, jie išlieka atviri, besidomintys naujovėmis ir kviečiantys sugrįžti skaitytojus. „Kai šokome, užplūdo labai pasiilgtas bendrystės jausmas. Karantino metu daugiausia dirbame individualiai, o susibūrę šokiui prisiminėme, kaip gera džiaugtis, juoktis, dirbti kartu ir pasiekti bendrų tikslų. Norėjome šį jausmą ištransliuoti ir bibliotekos lankytojams,“ – įspūdžiais dalinosi G. Kėvelaitienė.

Straipsnis publikuotas Lrt.lt portale.

 

Į viršų